آیا درمان لکنت زبان با قرص و دارو امکان پذیر است؟

درمان لکنت زبان با قرص؟!

آیا هیچ مرجع یا مسئولی در جهان – رشته جهانی گفتار درمانی، به عنوان متولی عارضه لکنت زبان – وجود ندارد که بتواند از نشر مخرب اطلاعاتی چون / درمان لکنت زبان با قرص / جلوگیری نماید؟ آیا درست است که این عارضه را مانند یتیم به حال خود رها کرد تا برخی حرفه های متفرقه و نا مربوط به موضوع، بتوانند ناشیانه آنرا از مسیر شناخت و درمان خارج کنند؟

درمان لکنت زبان با قرص

قرص چگونه میتواند لکنت زبان را درمان کند؟

کسی که واقعیت و ماهیت این عارضه را نمی شناسد، هیچگونه آموزش آکادمیک ندیده و تنها آگاهی او، مشاهده گیر کردن پسر عمو جانش بوده، آیا میتواند با ادعای / درمان لکنت زبان با قرص / گره ای از این مشکل باز کند؟! باید از این مخترعین با نام و نشان خواست تا عضو درگیر با لکنت را به مردم معرفی کنند، و توضیح دهند که مشکل از کجا می آید و قرص و دارو، با چه محتوایی و چگونه به اصلاح آن می پردازد؟

آیا علت لکنت زبان کمبود ویتامین است؟

یاد دارم حدود 35 سال پیش برخی از پزشکان و متخصصان روانپزشکی، داروی sanostol را به عنوان داروی درمان لکنت زبان تجویز میکردند! این دارو که نوعی مولتی ویتامین است، برای افرادی تجویز میشود که کمبود ویتامین دارند؛ ولی من تا به حال ندیده ام خوردن ویتامین، قرص یا هیچ نوع تغذیه ای در بهبود پایدار لکنت تاثیری داشته باشد.

درمان لکنت زبان با قرص

اما نشر مقالات غیر علمی و بی محتوایی مانند / درمان لکنت زبان با قرص / چه ضرر و زیانی به آگاهی عمومی و درمان جویان وارد میسازد؟

زیانهای انتشار درمان لکنت زبان با قرص:

  • برخی عطاران و داروسازان را به تولید بی حاصل قرص درمان لکنت زبان تحریک میکند.
  • درمان جو با خوردن بی فایده قرص، انرژی و انگیزه درمان خود را از دست میدهد.
  • مسیر درمان در اذهان عمومی به « خوردن و درمان شدن » تعبیر میشود. غافل از اینکه درمان شدن، به صرف وقت، انرژی و تلاش درمان جو و خانواده آنان نیاز دارد.

رسانه هایی که به نشر اینگونه مقالات میپردازند، خواسته یا ناخواسته، به نابسامانی ها و مشکلات فراوان این عارضه دامن میزنند.

درمان لکنت زبان با قرص یا اعتیاد؟

حدود 30 سال پیش جوانی دانشجو در هیبت معتادان به مواد مخدر، و با کیسه ای پر از انواع داروهای خواب آور و بی حال کننده، وارد کلینیک گفتار درمانی شد. بعد از مدتی متوجه شدیم او مدت 6 ماه است که با تجویز یک روانپزشک، به منظور درمان، این داروها را مصرف میکند!

درمان لکنت زبان با قرص

او بعد از پیوستن به گروه درمان، دارو و قرص درمان لکنت زبان را به دور ریخت و به یکی از با نشاط ترین اعضای گروه درمان تبدیل گشت ( یادش گرامی )

این نوشته منتشر شده در نقد و بررسی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *