درمانجو یا درمانگر لکنت زبان

درمانجو یا درمانگر لکنت زبان

درمانجو یا درمانگر لکنت زبان : لکنت زبان موجب واکنش های پیچیده ای در برخی افراد می گردد که همگی ریشه در امیال برآورده نشده ( خواستن و نتوانستن ) دارند.

یکی از آنها، میل به دوری جستن از افراد همدرد خود می باشد؛ تا کسی آنان را به عنوان فرد دارای لکنت زبان نخواند. نمونه ای از طرز برخورد این افراد در کامنت های این وبسایت:

جشن تولد لکنتی ها:

دیشب مهمان کلینیک فرهمندپور بودم . جشن تولد یکی از به قول خودشون لکنتی ها بود . لحظات خوبی بود و خیلی خوش گذشت . هم مشاوره جویان سابق بودند و هم آنها که به تازگی دوره درمان را شروع کرده بودند . من فهمیدم همه آنها ابتدا پذیرفته اند که مشکلی به نام لکنت دارند و سپس پذیرفته اند که لکنت ، درمان دارد و آمده اند که مشکل خود را رفع کنند . دیدم آنها که دوره را گذرانده بودند چقدر راحت و بدون مشکل صحبت می کنند و تازه آمده ها از اینکه لکنت دارند، ترسی ندارندو راحت با دیگران در ارتباط بودند.

درمانجو یا درمانگر لکنت زبان

نمونه ای دیگر که از شدت کلافه شدن و عدم تمایل به روبرو شدن با مشکل خویش، تلاش می کند با پناه بردن به فعالیت در شبکه های اجتمایی و همچنین تغییر جایگاه درمانگر با درمانجو، حس مطلوب « ارتباطات » را مزه مزه کند:

 

عرض سلام و ادب و خسته نباشید:

بنده ۲۰ سال سن دارم و از وقتی ک یادمه لکنت دارم. دوران ابتدایی، مشکلم کم تر بود و راهنمایی به مراتب بیشتر شد.

درمانجو یا درمانگر لکنت زباندرمانجو یا درمانگر لکنت زبان

توی دوران دبیرستان به حداکثر خودش رسید، تا جایی پیش رفتم که جلوی معلم موقع پرسش ؛ عملا، یک کلمه هم نمیتونستم حرف بزنم، و بیشتر معلم هام کتبی ازم پرسش پاسخ میکردند، ولی الحمد لله الان دارم کارشناسی میخونم و لکنتم به کمترین حد خودش رسیده، و از این که بگم لکنت دارم، هیچ ترس و ابایی هم ندارم.

من خودم به ناراحتی و رنجی که دیگران از این اختلال میکشن کاملا واقفم.

seraj_p75@ آیدی تلگرام خودمه، من درد هم درد های خودمو بهتر میفهمم، اگه بتونم به اندازه ی یک سر سوزن کمکتون کنم، بسیار بسیار خوش حال میشم.

درمانجو یا درمانگر لکنت زبان

با تشکر از مطالب مفیدتون

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

  • Avatar for کامبخش فرهمندپور
   کامبخش فرهمندپور گفت:

   رسول جان درمان لکنت زبان انتها ندارد- به نظرم اگر کتاب راز لکنت زبان را بخوانید بهتر متوجه خواهید شد.

  • Avatar for کامبخش فرهمندپور
   کامبخش فرهمندپور گفت:

   فاطمه خانم یعنی میفرمایید اگر کسی در کلینیک گفتار درمانی جشن تولدی گرفت، به شما زنگ بزنیم یا در وبسایت بگذاریم؟!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *