درمانگران لکنت زبان

درمانگران لکنت زبان

درمانگران لکنت زبان

مقاله ای در باب درمانگران لکنت زبان:

در صف نانوایی سنگکی داشتم برای همسرم میگفتم « پسر 12 ساله فلانی هم لکنت زبان دارد » زن و شوهر مسنی پشت سر ما ایستاده بودند که ناگهان سر مرد، ارتباط من و همسرم را قطع کرد و گفت:

درمانگران لکنت زبان

هنوز بالغ نشده؟ گفتم نه! گفت ببندینش به گرمی آقا، به شوخی گفتم با طناب؟

گفت نه آقا یعنی تا میتونید بهش گرمی بدید، موز، زنجبیل، عسل، خرما، شکلات، نبات و غیره و بخصوص تخم کفتر …

درمانگران لکنت زبان درمانگران لکنت زبان درمانگران لکنت زبان
من در آن گرمای تابستان و در ردیف جلوی نانوایی، وقتی تصور خوردن چنین موادی را کردم، حالم به شدت متحول شد! با خود گفتم اگر شخص را لکنت زبان از پا در نیاورد، بی تردید با تحولی که در اثر خوردن این مواد به او دست خواهد داد ( شقه فیره ) از پا خواهد افتاد.

نوبت ما شد، نانها را داغ داغ در دست گرفته و میسوختم ولی صحبت های آن دو تازه شروع شده بود: ببین آقا علت لکنت زبان بچه ها اینه که مزاجشون سرده، بهتره این مواد رو در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید و هر روز به زور هم که شده به او بخورانید؛ اگر خوب نشد هر چی که میخواین به من بگید و …

درمانگران لکنت زباندرمانگران لکنت زبان

همسرم گفت ببخشید مگه چی شده که شما اینها را تجویز میکنید؟! همسرش گفت مگه پسر 12 ساله شما لکنت زبان نداره؟ همسرم گفت حرفه ی ایشان درمان لکنت زبان است و … او داشت در مورد پسر یه نفر دیگه صحبت میکرد. مرد گفت آقا پس شما ما رو سر کار گذاشته بودین؟! گفتم نه عزیزم، الان قرن هاست که اغلب مردم بیکار افراد دارای لکنت زبان را سر کار میگذارند. جدیدا هم مد شده که افراد بیکار و یا آن هایی که در حرفه ی تخصصی خود نتوانسته اند موفقیتی کسب کنند، مانند برخی از روانشناسان محترم، به درمان لکنت زبان می پردازند؛ آخه همه مردم دنیا درمانگر لکنت زبان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *