درمانگران لکنت زبان

درمانگران لکنت زبان

درمانگران لکنت زبان

مقاله ای در باب درمانگران لکنت زبان:

در صف نانوایی سنگکی داشتم برای همسرم میگفتم « پسر 12 ساله فلانی هم لکنت زبان دارد » زن و شوهر مسنی پشت سر ما ایستاده بودند که ناگهان سر مرد، ارتباط من و همسرم را قطع کرد و گفت:

درمانگران لکنت زبان

هنوز بالغ نشده؟ گفتم نه! گفت ببندینش به گرمی آقا، به شوخی گفتم با طناب؟

گفت نه آقا یعنی تا میتونید بهش گرمی بدید، موز، زنجبیل، عسل، خرما، شکلات، نبات و غیره و بخصوص تخم کفتر …

درمانگران لکنت زبان درمانگران لکنت زبان درمانگران لکنت زبان
من در آن گرمای تابستان و در ردیف جلوی نانوایی، وقتی تصور خوردن چنین موادی را کردم، حالم به شدت متحول شد! با خود گفتم اگر شخص را لکنت زبان از پا در نیاورد، بی تردید با تحولی که در اثر خوردن این مواد به او دست خواهد داد ( شقه فیره ) از پا خواهد افتاد.

نوبت ما شد، نانها را داغ داغ در دست گرفته و میسوختم ولی صحبت های آن دو تازه شروع شده بود: ببین آقا علت لکنت زبان بچه ها اینه که مزاجشون سرده، بهتره این مواد رو در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید و هر روز به زور هم که شده به او بخورانید؛ اگر خوب نشد هر چی که میخواین به من بگید و …

درمانگران لکنت زباندرمانگران لکنت زبان

همسرم گفت ببخشید مگه چی شده که شما اینها را تجویز میکنید؟! همسرش گفت مگه پسر 12 ساله شما لکنت زبان نداره؟ همسرم گفت حرفه ی ایشان درمان لکنت زبان است و … او داشت در مورد پسر یه نفر دیگه صحبت میکرد. مرد گفت آقا پس شما ما رو سر کار گذاشته بودین؟! گفتم نه عزیزم، الان قرن هاست که اغلب مردم بیکار افراد دارای لکنت زبان را سر کار میگذارند. جدیدا هم مد شده که افراد بیکار و یا آن هایی که در حرفه ی تخصصی خود نتوانسته اند موفقیتی کسب کنند، مانند برخی از روانشناسان محترم، به درمان لکنت زبان می پردازند؛ آخه همه مردم دنیا درمانگر لکنت زبان هستند.

دیدگاه در رابطه با “درمانگران لکنت زبان

  1. Avatar for امید
    امید گفت:

    سلام من خیلی تحقیقات کردم و کل کتاب راز رو خوندم اما باز بعضی چیز ها جای سواله که میگم.. ۱-این در کودکی یه مشکل گفتاری هست بعد بزرگتر که میشه تبدیل به یک عادت میشه یعنی اگه ذهنیت رو در نظر نگیریم دیگه در گفتار دچار مشکل نمیشه یا خیر گفتار فرد هم دچار مشکل شده که باعث شده این ذهنیت رو بوجود بیاره ؟ درکل تا کودکی هیچ اطلاعی از مشکل نداشته و اصلا فکرشو نمیکرده اما بزرگتر که میشه میفهمه که یه مشکل داره و از ترس اون مشکل دچارش میشه حالا اگه از اون مشکل نترسه یعنی دیگه مشکلی پیش نمیاد؟ پس اصل اون مشکل که آسیب گفتاری بود چی میشه ؟ پس هر دو مشکل رو باید داشته باشه یعنی هم مشکل گفتاری و هم ذهن شرطی شده ولی خب مشکل گفتاری فقط در شرایط خاص خودش رو نشون میده پس یعنی گفتار هیچ مشکلی نداره اما این رو مطمئن نیستم که تو کودکی هم فقط تو شرایط خاص دچارش میشه یا تو کودکی بدون فکر و ترس تو شرایط خاص دچارش میشه اما بعد بزرگتر که میشه تو شرایط خاص دچار میشه؟ ۲ – اگه این یه عادت شرطی شده هست هر کسی میتونه دچارش بشه مثلا تو ذهنش بسازه بگه تو فلان شرایط من دچار مشکل میشم واقعاً میشه یا خیر فقط افرادی که به این مشکل مبتلا هستن این افکار روشون تأثیر داره ؟ چون من خودم بارها سعی کردم با این افکار بتونم این مشکل رو بوجود بیارم دیدم نه نمیشه !! واقعا عجیبه .. خلاصه بقیه چیزارو میدونم فعلا فقط همین دوتا جای سوال هست برام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *