سایت دکتر توانا drdtavana.com

 

نویسنده: دکتر داوود نجفی توانا- متخصص روانشناسی – مشاوره و هیپنوتیزم درمانی 

عنوان: ‌هیپنوتیزم روش بسیار موثر در درمان لکنت زبان

 • لکنت زبان ریشه عصبی و روانی دارد که ناشی از ترس‌ها و یا شوک‌های روانی است که در دوران کودکی رخ می‌دهد.
 • گاهی اوقات هم علت لکنت زبان جسمانی یا ژنتیک می‌باشد.
 • به هرحال هیپنوتیزم درمانی ثابت کرده است که می‌تواند در درمان و یا کاهش لکنت زبان بسیار موثر باشد.

 

دکتر توانا ۱۷/۶/۱۳۸۶ سایت irandanesh.febpco.com 

به گفته این روانشناس، امروزه می‌توان درمان بسیاری از بیماری‌ها چون لکنت زبان، تیک‌های عصبی، پراشتهایی و کم‌اشتهایی، اختلالات جنسی از قبیل میل بالا و کم جنسی، همچنین بسیاری از دردهای مزمن، اختلالات روانی و فلج‌های مغزی را با هیپنوتیزم درمان کرد.

 

نقد

 • به نظر نویسنده ریشه‌های لکنت زبان عبارتند از:

عصبی – روانی  – جسمانی – ژنتیک

در عالم علم، قانونی وجود دارد به نام «قانون از کجا آورده‌ای؟»

نویسنده باید برای مخاطبین خود توضیح دهد که:

 • چرا عصبی؟
 • چرا روانی؟
 • چرا جسمانی؟
 • چرا ژنتیکی؟

 

در مورد نقش هیپنوتیزم در درمان لکنت زبان، باید با اطمینان و به طور قاطع گفت:

 • هیپنوتیزم هیچ نقشی در درمان یا کاهش لکنت زبان ندارد.
 • اگر نویسنده تجربه‌ای غیر از این دارد، کافی است فقط یک تن را معرفی کنند که با هیپنوتیزم بهبود یافته است
این نوشته منتشر شده در نقد و بررسی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

 1. Avatar for منتقد
  منتقد گفت:

  درود جناب دکتر فرهمندپوربنده مطالبی درباره مبلغ گزاف و غیرقانونی که جناب توانا در عوض درمان بیماران می گرفت نوشتم و در این مطلب تجربه شخصی خودم را که ایشان درخواست مبلغ میلیونی می کرد در وبلاگی نوشتم. اخیرا متوجه شده ام جناب توانا از بنده به خاطر مطالب وبلاگم که صادقانه فقط حقایق رو در اون بیان کرده بودم شکایت کرده و میخواهد بنده رو دادگاهی کنه(وقتی از دزدی که دزدی میکنه میپرسیم چرا دزدی میکنی؟ میاد ازمون شکایت میکنه چه روزگاری شده) لذا از اونجا که بنده برای اثبات مدعام به جز خودم به چندین شاهد دیگه هم نیاز دارم ایا شما شاهدینی که به جناب توانا مراجعه کرده اند در جهان واقعی سراغ دارید؟ باور بفرمایید یکی از تلخ ترین تجربیات زندگی بوده که یک نفر با وجود دزدی از مردم خودش رو در حد این میبینه که ازشون شکایت کنه واقعا جای شرمه!

  • Avatar for کامبخش فرهمندپور
   کامبخش فرهمندپور گفت:

   عزیزم این یک اشتباه جهانی است که حرفه های متفرقه و نامربوط به موضوع درمان لکنت زبان، ضمن اینکه هیچ آموزش آکادمیکی نداشته اند، مدعی درمان آن میشوند! بهتر است شما بزرگواری کرده و وارد این ماجرا نشوید …

 2. Avatar for یلدا
  یلدا گفت:

  ممنون که همه چیو شفاف سازی میکنید که مردم درمان درست لکنت زبان را پیدا کنند

 3. Avatar for فرشاد
  فرشاد گفت:

  با توجه به اینکه خود من با مراجعه به دکتر نجفی توانا نتیجه گرفته ام بنظر می آید که مطلبی که شما تحت عنوان فرهاد در سایت گذاشته اید با هدف خاصی همراه است. نظرات مثبت را هم حتما” حذف می کنید. شاید شما خود را تنها متولی درمان لکنت در این کشور می دانید. ولی درج توهین به این شکل بسیار عملی است زشت. انسان متخصص و متعهد نظرات خود را منطقی عنوان می کند، نه بدین شکل. البته با توجه به ادبیات شما مشخص است که شهامت اینکه این مطلب را درج کنید ……. .

  • Avatar for کامبخش فرهمندپور
   کامبخش فرهمندپور گفت:

   (بوی رسوا کند مکراندیش را پیل داند بوی طفل خویش را) بی تردید اینها گفته کسی نیست که برای درمان لکنت زبان به دکتر روانشناس مراجعه نموده است. اینها سخنان آشفته همان روانشناسی است که تحمل نقد درمانجویان خود را ندارد. با آرزوی سلامتی و طول عمر برای این روانشناس محترم

 4. Avatar for فرهاد
  فرهاد گفت:

  متاسفم که آدمایی مثل این آقای دکتر توانا با اون گوش شکسته و نوع حرف زدنش که انگار از کنار خیابون اومده از کجا دکترا گرفته و این مغازه کلاه برداری رو راه انداخته و بابت بیست دقیقه نقش بازی کردن 300 هزار تومن از مردم میگیره… من پیشش رفتم ؛ یا کلا هیپنوتیزم دروغه یا این آقا دروغگو…واقعا متاسفم که پولمو ریختکم دور کاش میدادمش به یه آدم محتاج میخوام ازش شکایت کنم ولی راهشو بلد نیستم

  • Avatar for کامبخش فرهمندپور
   کامبخش فرهمندپور گفت:

   فرهاد جان بهتر است به جای این کارها، به زندگی خودت برسی عزیزم. عمر برف و آفتاب تموز است …

 5. Avatar for آذر
  آذر گفت:

  با سلام. من یکی از افرادی هستم که مدتهاست از لکنت زبان رنج می برم، برای درمان آن نیز نیز هر کاری کرده ام، از اقدامات اخیرم در این مورد نیز هیپنوتیزم درمانی توسط آقای دکتر توانا بود. ایشان بعد از هر جلسه 200 هزارتومانی از آدم می خواست که زیر نوشته هاشو در مورد بهتر شدن لکنت امضا کنم. واگر چنین کاری نمیکردی با لحنی عصبانی میگفت این به دلیل نفهم بودن تو در زمینه بهبودات است… من واقعا متاسفم که چرا افراد بجای اینکه به کسانی که نیازمندند کمک کنند در فکر انباشتن پول هستند.

  • Avatar for کامبخش فرهمندپور
   کامبخش فرهمندپور گفت:

   آذر خانم اجازه بدید کمی هم از این دکتر روانشناس دفاع کنم. گرفتن هزینه درمان حق مسلم هر متخصصی است، به شرط آنکه درمانی در کار باشد. یکی از بیراهه های درمان لکنت زبان، تمایل به درمانهای سریع و بدون زحمت است. این شما هستید که به جای تحمل درد پذیرش و درد متحول شدن در مسیر درمان، میخواهید با لم دادن و دراز کشیدن، چنین مشکل پیچیده ای را درمان کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *