شکایت کجا بریم…؟

  کیست که از موضوع «درمان لکنت زبان» رضایت داشته باشد؟

  چرا حرفه‌های مختلفی مایلند در درمان لکنت زبان فعالیت کنند؟

سال‌ها پیش به تابلویی برخوردم با این عنوان: دکتر … متخصص داخلی، کودکان، زنان، پوست و وکیل پایه یک دادگستری. شاید این تابلو در ۳۵ سال قبل، کمتر مردم را به فکر می‌انداخت، ولی در زمان ما عموم مردم می‌دانند هر رشته‌ای به شاخه‌های تخصصی تقسیم شده است، علوم به قدری گسترش یافته که دیگر طول عمر انسان برای تسلط یافتن به شاخه‌ای از یک رشته‌ی علمی، کافی به نظر نمی‌آید تا چه رسد به چند رشته‌ی متفاوت.

گاهی دیده می‌شود عده‌ای که نمی‌توانند در حرفه‌ی خود طعم توانایی و موفقیت را بچشند، تلاش می‌کنند آن را با فعالیت در رشته‌های دیگری غیر از تخصص خود جستجو نمایند. شاید به همین علت است که بسیاری در سراسر جهان، بخت موفقیت خود را با رشته‌ای انتزاعی و نابسامان، همچون عارضه‌ی لکنت زبان می‌آزمایند.

اما قبل از این که بتوان آن‌ها را سرزنش نمود، باید به نظریه پردازانی خرده گرفت که سال‌هاست با نام متخصص و محقق این عارضه، در پی یافتن یک ضایعه‌ی عضوی خیالی، گرد خود می‌چرخند. این نکته سبب شده تا رشته‌های متفرقه‌ای که به هیچ‌گونه آموزش و تجربه‌ای دراین مورد مجهز نیستند، به میدان «درمان‌کنندگان لکنت زبان» وارد شوند؛ طرفه آن که برخی همکاران دل‌سوز، ناآگاهانه با این افراد در امر موضوع‌های واهی «تشخیص و ارزیابی لکنت زبان»، «بررسی انواع لکنت زبان» و «متراژ نمودن لکنت ظاهری»، همکاری می‌نمایند!

 از   دشمنان   برند   شکایت   به   دوستان
چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم

اگر شما موضوع‌های زیر را در رایانه جستجو کنید، بهتر متوجه افرادی می‌شوید که تلاش می‌نمایند موفقیت خود را در عنوان «درمان‌ لکنت زبان» بیابند:

هیپنوتیزم- روانشناس- مشاوره- کودکان- عطاری- روانپزشک- دعانویس- زبان‌شناس- مغز و اعصاب- تجویز دارو- و …

هنگامی که به مقالات و گفته‌های منتشر شده‌ی این عزیزان دقت کنیم، می‌بینیم تکرار مکرراتی از نقل قول‌های بی‌محتوایی است که ده‌ها سال بدون هیچ پشتوانه‌ علمی دست به دست گشته و اینک آنان این مطالب را از قول خود ارائه می‌دهند.

جالب آن که در زیر برخی از این نوشته‌ها چنین آمده است: «نقل قول بدون ذکر منبع ممنوع می‌باشد»!

 

 

                                                         تا کی باید شاهد این نابسامانی ها بود ؟!

 

این نوشته منتشر شده در مقالات می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *