هدف خود را در دنیای کرونا زده گم نکنیم

آنچه مخلص را به انتشار این مطالب واداشت، مشاهده افرادی است که در برخورد با ویروس کرونا، به شدت افسرده و ناامید در کنج خانه خود را اسیر کرده اند! فارغ از اینکه میتوانند با رعایت همه توصیه های پیشگیری، زندگی خویش را به خوشی بگذرانند و از این عوارض ناگوار به دور بمانند. ترسم از آن است که به جای برداشتن ابرو، چشم در خطر قرار گیرد. ما با وجود ویروس کرونا، بهتر است با تکیه به اصول مراقبتی، از حرکت به سوی هدف خود غافل نمانیم.

در هیچ شرایطی نباید از هدف خود چشم برداریم

تعریف کلی هوش

هوش، به معنی مجموعه استعدادهای ماست که توانایی در حافظه، تمرکز، دقت، درک، یادگیری، سرعت پردازش و استدلال در آن نقش دارند.

تعریف برخی روانشناسان از هوش

– هوش یعنی قدرت سازگاری با محیط

– هوش یعنی به کارگیری تواناییهای خود برای رسیدن به هدف مطلوب

هوش انسان به فاکتورهای متعددی وابسته است

نظری به هوش اجتمایی

… باید دانست بخش زیادی از هوش اجتمایی با آموزش حاصل میشود. اگر شخص نتواند به دانسته های خود عمل کند، نخواهد توانست به موفقیت های اجتماعی دست یابد.

نتیجه موضوع هوش و کرونا

ویروس کرونا سبب شده شرایط جدیدی در روابط اجتماعی ما به وجود آید. کسانی که به طرز زندگی سابق خود خو کرده اند و نمیتوانند تغییر را بپذیرند، بازنده شرایط جدید خواهند بود. آنها نه تنها قدمی رو به جلو نخواهند گذاشت، که ممکن است از تکمیل کارهای ناتمام گذشته خود باز نیز مانند.

افسردگی و ناامیدی در نتیجه دوری از هدف حاصل میشود

گفتیم هوش یعنی توانایی سازگاری خود با شرایط جدید؛ و هوشمند کسی است که بتواند اهداف خود را در شرایط ناخواسته و نامطلوب دوران کرونا دنبال کند. نباید اجازه داد شرایط جدید، ما را از اهداف خود در زندگی منحرف نماید. ما باید با هوشمندی و رعایت کلیه اصول بهداشتی و ایمنی، هدف خود را در دنیای کرونا زده امروز دنبال کنیم.

سازگاری با شرایط جدید، نشانی از هوشمندی است

اگر چنین نکنیم، چون و چرا، افسردگی، بلاتکلیفی، پریشانی، دغدغه و عدم رضایت از خود، و بالاخره ناامیدی گریبان ما را تا آخر عمر خواهد فشرد ( عوارض لکنت زبان )

گر مرد رهی میان خون باید رفت   از پای فتاده سرنگون باید رفت   تو پای بره در نه و هیچ مپرس   خود ره بگویدت که چون باید رفت

این نوشته منتشر شده در اخبار می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *